Головна | Новини | Доступ до публічної інформації | Учасникам АТО та членам їх сімей | Інформація для вимушених переселенців |
Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Причому іноді питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі.
Що порадити випускникові і його батькам? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, варто було класі в дев'ятому, чи у десятому. Причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки. Адже, якщо в неї виражені здібності до точних наук, посидючість і акуратність, навряд чи варто йти в артисти.
Поради батьків і друзів можуть виявитися і корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти обрати «напрямок руху». Але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? Все ж вирішувати потрібно самостійно самій дитині, тому що навряд чи хтось інший, навіть батьки, зможуть зрозуміти, що саме подобається найбільше та до чого лежить душа.
Можливо, батьки давно вирішили, ким повинна бути їхня дитина, тільки варто замислитися, чи мають вони право приймати за неї рішення. Цілком можливо, що обрана батьками професія затребувана й обіцяє в майбутньому матеріальний добробут, але навряд чи буде щасливою людина, якщо її покликання зовсім в іншому.
Часто основним аргументом буває безапеляційне - «нам видніше». Можливо, це й так. Але, зрештою, людина має право зробити помилку. І якщо не надати їй цієї можливості, вона буде все життя страждати через те, що не зробила кроку до виконання своєї заповітної мрії. І де істина, хто знає?
Якщо ж батьки хочуть надати дитині реальну допомогу, особливо, якщо вона дотепер не визначилася з вибором «життєвої дороги», потрібно допомогти їй відповісти на запитання:
- до чого вона має схильність, що вміє робити, які заняття їй приємні?
- що вона знає про професію, яку вибрала, або чим хотіла б займатися в житті?
Шановні батьки! Якою буде наша країна через 10-20 років – це значною мірою залежить від вас. Саме ваші діти невдовзі будуть забезпечувати добробут суспільства. Суспільство покладає свої надії на вас, тому що ви, маючи авторитет у дітей, можете вплинути на прийняття відповідального рішення щодо вибору професії. Ось чому є важливою ваша поінформованість щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії.
Запрошуємо Вас взяти участь в інтернет-тестуванні за європейською методикою від Magellano University, яке допоможе виявити схильності і здібності до різних видів діяльності, обрати напрямок для подальшого навчання, визначити професійну сферу, в якій Ви зможете максимально реалізувати свої здібності.
Про Тестовий пакет
Технологія
Результати тестування
Якщо у Вас виникли питання щодо проходження інтернет-тестування або стосовно отриманих результатів, Ви можете звернутись за додатковою консультацією до Врадіївської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості.
Вам ще не виповнилось 18 років, а Ви працюєте або хочете працювати? Ці поради будуть Вам корисними при працевлаштуванні.
Трудове законодавство України встановлює певні особливості правового регулювання праці неповнолітніх. Це обумовлено тим, що вони користуються додатковими пільгами у зв’язку з фізіологічними, психологічними та віковими особливостями.
З якого віку можуть працювати діти?
Вік, з якого допускається прийняття на роботу – 16 років. Якщо Вам 15 років – на роботу можна влаштуватися лише, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює. Робота повинна виконуватись тільки у вільний від навчання час.
Якщо Вам не виповнилось 16 років і при прийнятті на роботу від Вас не вимагають дозволу батьків на працевлаштування – така праця є незаконною і Ваші права не захищатимуться.
Працевлаштування неповнолітніх обов’язково здійснюється на підставі письмового трудового договору лише після попереднього медичного огляду.
Скільки годин мають працювати діти?
Згідно з чинним законодавством України про працю тривалість робочого часу для неповнолітніх є скороченою.
Робочий час не повинен перевищувати:
· 36 годин на тиждень, якщо Вам від 16 до 18 років;
· 24 години на тиждень, якщо Вам від 15 до 16 років.
· У такому режимі Ви маєте право працювати під час канікул.
· Якщо Ви працюєте протягом навчального року у вільний від навчання час, Ваш робочий день не повинен перевищувати:
· 18 годин на тиждень, якщо Вам від 16 до 18 років;
· 12 годин на тиждень, якщо Вам від 15 до 16 років:
· 24 години на тиждень для учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул.
Чи мають діти, які працюють, право на відпустку?
Діти, які працюють, мають право на щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час. У перший рік роботи відпустка може бути надана через 6 місяців безперервної роботи на підприємстві, в організації.
Чи мають право діти на додаткову відпустку з навчальною метою?
Діти, які працюють і продовжують навчання, мають право на додаткові оплачувані відпустки, які надаються їм для складання іспитів.
Яку роботу не може виконувати неповнолітній?
Використання праці дітей на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також залучення до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні – заборонено законодавством України.
Чим обмежене звільнення працівників, молодших 18 років?
Звільнення працівників, молодших 18 років, з ініціативи адміністрації допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою служби у справах дітей. Батьки, а також службові особи мають право вимагати звільнення неповнолітнього, якщо продовження роботи загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси
Як уникнути помилок, можливих на шляху вибору професії в час бурхливого розвитку нових технологій, коли кожен рік у світі з’являється понад 500 нових професій?
Ким бути? Як правильно визначити справу всього життя, щоб відчувати себе задоволеним матеріально та морально?
Шановний старшокласнику! Чи збігаються твої професійні наміри з здібностями? Чи маєш ти уявлення про власні слабкі та сильні сторони?
На всі ці запитання ти отримаєш відповіді під час зустрічі зі спеціалістами служби зайнятості.
Одним з пріоритетних напрямків діяльності державної служби зайнятості є професійно-консультативна допомога щодо вибору чи зміни професії, можливості професійного навчання та працевлаштування з урахуванням психологічних можливостей людини та потреби ринку праці.
Звернувшись до служби зайнятості ти зможеш:
Дізнатись:
- про світ професій та професійні вимоги до працівників.
- про якості людини, важливі для професійного самовизначення.
- шляхи отримання професії за сприяння служби зайнятості.
- потребу суспільства в кадрах (можливість працевлаштування після навчання та рівень заробітної плати за професією).
Визначити:
- власні нахили, здібності, особливості темпераменту і характеру, професійну спрямованість за допомогою комп’ютерного та бланкового тестування.
- перелік професій (спеціальностей), в яких саме ти зможеш стати майстром справи.
- навчальний заклад, де навчають спеціалістів відповідного профілю.
Навчитись:
- вільно працювати з джерелами вакансій.
- складати резюме та листи роботодавцям.
- спілкуватися з роботодавцем по телефону з метою пошуку роботи
- правилам поведінки спілкування з роботодавцем під час співбесіди з ним.
Отож, не втрачай дарма часу, готуйся до дорослого життя завчасно! За більш детальною інформацією звертайся до Державної служби зайнятості!