Врадіївська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Врадіївська районна філія Миколаївського ОЦЗ
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації Учасникам АТО та членам їх сімей Інформація для вимушених переселенців

Врадіївська районна філія Миколаївського ОЦЗ

 Легальна зайнятість – це захист соціальних та трудових прав

 

     Відповідно до Конституції України кожна людина має право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя роботою, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується (ст.43 КУ). На превеликий жаль, останнім часом все частіше доводиться зустрічатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин.

     Основна причина виникнення цієї проблеми – невміння громадян користуватися правами, закріпленими у Конституції України, недостатній рівень правової освіти, відсутність правосвідомості та поваги до Закону, як у найманих працівників, так і у роботодавців.

     Від неналежного оформлення трудових відносин, перш за все, страждає особа, яка погоджується на таку працю. Більшість найманих працівників не розуміють, що відсутність офіційно оформлених трудових відносин між роботодавцем і працівником означає, що працівник немає гарантій своїх трудових прав.

     Працівникам, яким пропонують роботу без укладання трудового договору з оплатою праці «у конверті», перш, ніж погодитись на дану пропозицію, варто зважати на переваги офіційного працевлаштування. Насамперед офіційне працевлаштування – це певна гарантія роботодавця соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника, як право на гарантований розмір заробітної плати (у тому числі доплати, надбавки й заохочувальні виплати); право на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами; право на оплату лікарняного; право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці; право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці; право не працювати у вихідний і святковий день; право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника; право на допомогу в зв’язку з безробіттям; право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань; право на зарахування виробничого стажу; право на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості; право на гарантії за колективним договором.

     Офіційне працевлаштування, зазвичай, супроводжується повним соціальним пакетом. При такому працевлаштуванні відбуваються всі відрахування до Пенсійного фонду та передбачені законодавством  сплати до бюджету, робочий графік визначений якимись рамками, а оклад фіксований. У разі ж неофіційного працевлаштування роботодавець може додати робочих годин і при  цьому, не заплатити за них, а можливо, й зовсім не заплатити за відпрацьований час.

     Існують переваги використання легальної праці і для роботодавців:

-         офіційно працевлаштовані працівники – це згуртований, злагоджений колектив із

постійних та надійних особистостей, в якому всі працюючі спрямовуватимуть свої зусилля на покращення кінцевого результату роботи і збільшення прибутків;

-         гарантія матеріальної відповідальності працівника, праця якого передбачає

обслуговування грошових, товарно-матеріальних цінностей та ін.;

-         трудова дисципліна;

-         можливість у судовому порядку відстоювати свої порушені законні права та інтереси;

-         можливість скористатися механізмом відшкодування державою витрат роботодавця

по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожного офіційно працевлаштованого працівника.     

     Легалізація трудових відносин і заробітної плати – один з ключових напрямків роботи служби зайнятості

     Головною метою служби зайнятості є максимальне поєднання інтересів роботодавців та населення, сприяння легалізації найманої праці та працевлаштування шукачів роботи.

     Однією з найбільш фінансово цікавою послугою для роботодавців, яка сприяє легалізації зайнятості найманих працівників – є компенсація єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.