Врадіївська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Служба у справах дітей
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації Учасникам АТО та членам їх сімей Інформація для вимушених переселенців

Служба у справах дітей

 

11 жовтня 2018 року в Захарівській ЗОШ І-ІІІ ст. службою у справах дітей Врадіївської райдержадміністрації спільно з представниками ювенальної превенції та центру  соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді було проведено лекцію  на тему «Що таке булінг. Та як з ним боротися!».

Будь-який школяр несподівано для себе може опинитись у ситуації, коли його ображають, висміюють або бойкотують. Або ж навпаки, може сам приєднатися до тих, хто знущається над іншою дитиною.Дуже важливо розрізняти булінг та звичайну сварку між дітьми.

Булінг — це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Дитину систематично дражнять образливим для неї чином, навмисно не приймають у колектив, залякують, шантажують або навіть б'ють

Для батьків!!!

Ознаки того, що дитину цькують у школі:

Відмова іти до школи з різних причин — «не хочу, не цікаво, не бачу сенсу…» Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання. Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.  Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.

Причини булінгу

Як правило, це ЗАНИЖЕНА САМООЦІНКА. Навіть якщо дитина виявляє це через надмірну відкритість, зверхність. Дуже часто жертвами булінгу стають діти, з якими вдома поводяться як з жертвою. Тож, якщо дитина звикла маніпулювати своїм становищем жертви, то вона відтворюватиме навколо себе таку ж атмосферу і в школі. Як результат — дитина не може себе відстояти за наявності сильного лідера. Дитина агресор, в свою чергу, якій чхати на почуття інших, яка шукає слабшого, використовує його як грушу для биття, вирівнюючи свій психологічний стан.

Що робити батькам

 Не бігти одразу до школи. Спершу дізнатися, у дитини, що вона думає про цю ситуацію і підтримати. Якщо вона не зможе впоратися, тоді йти до школи.  Коли щось радите — запитуйте, чи зможе дитина так учинити. Якщо відповідь буде — мені незручно, соромно, я так не зможу — шукайте інші варіанти. Головне не присоромлювати — «чому ти не можеш дати відпір?!!» . Стежте за собою, завдання батьків — допомогти.

А ЯКЩО ЙДЕТЬСЯ ПРО ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО, ТО ДИРЕКТОР МАЄ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗАЛУЧАТИ СОЦІАЛЬНІ СЛУЖБИ ТА ПОЛІЦІЮ. У таких випадках адміністрація школи повинна не перейматися іміджем школи, а дбати про інтереси дитини, здоров’я якої має бути першочерговими у пріоритеті школи.

 

Провідний спеціаліст сектору захисту прав,

 свобод та законних інтересів неповнолітніх

Врадіївської служби у справах дітей

Т. КОЗИРЄВА

 

             

 "Всеукраїнський профілактичний захід «Урок"                   

Уже традиційно на початку кожного навчального року проводиться Всеукраїнський профілактичний захід „Урок” з метою виявлення дітей, які не приступили до занять у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації.У вересні – жовтні 2018 року рейд «Урок»  відбувся і в нашій місцевості. З  метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, виявлення дітей, які не приступили до занять 1 вересня, а також виявлення дітей, які потребують особливої уваги, захист прав дітей, профілактичні бесіди з учнями, які без поважних причин пропускають заняття, служба у справах дітей Врадіївської райдержадміністрації спільно з представниками ювенальної превенції Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області,  фахівцями центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  та представником з відділу освіти райдержадміністрації провели клопітку роботу на протязі вересня-жовтня . Було проведено 25 обстежень умов в яких виховуються та утримуються  діти, проведено профілактичні бесіди як з неповнолітніми так і з батьками.  Перевірено місця масового скупчення молоді , магазини, інтернет-клуби та розважальні заклади, під час яких не було виявлено неповнолітніх, що прогулюють навчальний процес. Завдяки співпраці дирекцій шкіл району були проведені виступи в навчальних закладах. В Врадіївській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 було проведено урок « Права та обов`язки дітей» на якому були присутні учні 5, 6, 7 класів. Під час уроку  спеціалісти служби у справах дітей наголосили на обов’язках, яких повинні дотримуватися діти та учні. У Захарівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено лекцію на тему «Булінг». Учнів було детально ознайомлено що таке булінг та які його наслідки. Велику увагу спеціалісти приділяли  інформації  про відповідальність, яка наступає у разі не виконання своїх обов’язків учнями: пропуски уроків без поважних причин, жорстокого поводження, паління та вживання спиртних та слабоалкогольних напоїв, крадіжки, перебування в нічний час поза межами дому без супроводу дорослих. Служба у справах дітей і надалі буде слідкувати та по можливості контролювати охопленість навчанням всіх дітей шкільного віку  нашого району.

Вик. Провідний спеціаліст сектору захисту прав,

свобод та законних інтересів неповнолітніх

служби у справах дітей райдержадміністрації                                                Т. КОЗИРЄВА

  Як допомогти дітям Врадіївщини, які знаходяться в складних

життєвих обставинах.

Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та, поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас – цю практику давно впровадили у багатьох країнах Європи та в США. З  2017 року в Україні прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення патронату над дитиною».

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

 Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини не може тимчасово проживати разом батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

До сім’ї патронатного вихователя влаштовують дітей, які потрапили у складні життєві обставини, а саме: новонароджені діти залишені в пологовому будинку, або іншому закладі охорони здоров’я; підкинуті, знайдені, безпритульні діти; діти з сімей, у яких існує загроза їхньої життєдіяльності; діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО; та інші несприятливі обставини.

У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці. Практика показує, що в окремих випадках є потреба в продовженні термінів, але такі дії виключно за рішенням органу опіки та піклування після перегляду справи дитини та її батьків, при цьому мають бути враховані психологічні особливості розвитку дитини та її думка, якщо вона досягла відповідного віку.

Кандидат у патронатні вихователі подає до центру соціальних служб дляч сім’ї, дітей та молоді такі документи:

1) заяву;

2) копію паспорта громадянина України;

3) копію трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним

5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Для організації правильного патронатного виховання проводиться відповідне спеціальне навчання, яке також є обов’язковим.

Можна зауважити, що за надання послуги патронатний вихователь отримує:

- грошове забезпечення: у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя – 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

-   у разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, малолітньої чи неповнолітньої вагітної, ВІЛ-інфікованої дитини та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50 %;

-  соціальну допомогу на утримання та виховання кожної дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;

- сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшли курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклав договір про надання послуг патронату з органом опіки та піклування.

Організувати патронатне виховання у Врадіївському районі допоможе центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. За детальнішою інформацією можна звернутися за адресою: Героїв Врадіївщини,118  або за телефоном 9-65-09 ( директор Дулдієр Ольга Вікторівна).

 

 Всеукраїнський тиждень права у закладах освіти Врадіївського району

Щорічно, починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149, що завжди включає 10 грудня — День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

 Протягом тижня з 10 по 14 грудня 2018 року в районній бібліотеці та у школах району  були проведені тематичні заходи з правової тематики, на цих заходах у межі співпраці були присутні, начальник Врадіївського районного сектору філії ДУ «Центр пробації», працівники служби у справах дітей райдержадміністрації та представники Врадіївського відділу бюро правової допомоги. Правознавці розповіли присутнім про історію створення «Декларації прав дитини» та ухвалення «Конвенції про права дитини», ознайомили з основними правами дитини та з прикладами їх порушення в Україні.

Всеукраїнський тиждень права є стимулом для молодшого покоління поглиблювати свої знання заради громадянського становлення. Допомагає сформувати у молоді цінних, духовно-моральних орієнтирів, набути життєвого досвіду, зменшує ймовірність помилкових рішень та сприяє позитивному ставленню до принципу верховенства права та ролі законів у суспільстві.  

 

 

 

30 січня 2019  під головуванням заступника голови Врадіївської райдержадміністрації  Ігоря Боровицького  відбулось засідання комісії з питань захисту прав дітей при райдержадміністрації. На порядку денному   розглядалися питання про надання дозволу органу опіки та піклування на вчинення правочину укладання договору  дарування житлового будинку та  земельної ділянки .

У роботі комісії взяли участь начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Лариса Бурлака, завідувач сектору захисту прав, свобод та законних інтересів неповнолітніх служби у справах дітей Ульяна Мороз,завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення райдержадміністрації Людмила Загодіренко, головний спеціаліст сектору опіки, піклування та усиновлення  служби у справах дітей Людмила Кузьміна, методист відділу освіти райдержадміністрації Юлія Гопка, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Береза, інспектор превенції ВП ГУНП в Миколаївській області, начальник Врадіївського бюро правової допомоги Олена Адамчук, директор Врадіївського районного ЦСССДМ Ольга Дулдієр, спеціаліст Врадіївської селищної ради Ларіса Гордуз.

За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

 

В школах проведено акцію #STOP_SEXтинг та урок для підлітків

 5 лютого за ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби відбулася Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету, який відзначається в 140 країнах світу, зокрема в Україні.

 

     У межах акції, 5 лютого 2019 року  працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації Мороз У.В. та Козирєвою Т.С., працівниками центру соціальних служб для сім`ї дітей та молоді Гончаренко О.В.у Врадіївських загальноосвітніх навчальних закладах з нагоди Дня безпечного Інтернету проведено уроки в 7 та 9 класах на тему «Інтимні селфі в Інтерніті – жарт чи небезпечний ризик». З метою захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації через мережу Інтернет.  У День безпечного Інтернету в Україні важливо ознайомити дітей та молодь з тим, як повідомити про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать у соціальних мережах чи на сайтах, та поінформувати про організації, сайти, телефони гарячих ліній, де вони можуть отримати підтримку, якщо стали жертвою інтернет-шахраїв або потребують допомоги.

 

 

 22 лютого 2019  під головуванням заступника голови Врадіївської райдержадміністрації  Ігоря Боровицького  відбулось засідання комісії з питань захисту прав дітей при райдержадміністрації. На порядку денному   розглядалися питання про надання дозволу органу опіки та піклування на вчинення правочину укладання договору  дарування житлового будинку та  земельної ділянки, про надання висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав, про взяття під соціальний супровід сім’ї.  

Питання детально вивчені працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

 

 Виховна година «Вибери Життя»

"Хоча людському життю немає ціни, ми завжди вчиняємо так, наче є щось цінніше"

       Оскільки останнім часом спостерігається зростання суїцидальної активності серед дорослих і дітей, виникла потреба в організації профілактичної роботи щодо попередження суїцидів серед неповнолітніх.

        25 жовтня 2019 року на базі Врадіївської районної гімназії та Врадіївської ЗОШ №3 серед учнів 7-9 класів, працівником служби у справах дітей райдержадміністрації та спеціалістом Врадіївського бюро правової допомоги було проведено лекції-бесіди «Вибери життя та зумій нести відповідальність за свої вчинки».

      

  Метою заходу було розглянути проблему суїциду серед підлітків; акцентувати увагу на амо­ральності гри власним життям та небезпеці такої поведінки; розкрити значення і цінність життя людини; формувати уміння бачити в життєвих негараздах лише тимчасові труднощі і бажання долати їх.