Врадіївська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації Учасникам АТО та членам їх сімей Інформація для вимушених переселенців

Новини

Година пам’яті «Вертаємо своє»

25/07/2019

 1 липня в Україні стартувала інформаційна кампанія, яка покликана нагадати, як 5 років тому наші воїни звільняли українські міста від окупації.

Більше 5 років триває російсько-українська війна. За оцінками Організації Об'єднаних Націй, вона є одним із найсмертоносніших конфліктів у Європі з часів Другої світової війни. Жертвами російської агресії в Україні стали більше 40 тисяч осіб. Понад 13 тисяч із них загинули. Майже 1,5 мільйона мешканців сходу України вимушено покинули домівки.
25.07.2019 року в Централізованій бібліотечній системі Врадіївського району відбулася година памяті "Вертаємо Своє" присвячена 5-ї річниці з часу звільнення міст Східної України від російської окупації: Лимана (04.06.2014), Маріуполя (13.06.2014), Слов'янська, Краматорська, Дружківки, Костянтинівки (05.07.2014), Бахмута (06.07.2014), Торецька (21.07.2014), Авдіївки (30.07.2014), Красногорівки (01.08.2014), Мар'їнки (05.08.2014).
Захід був присвячений всім тим, хто пішов боронити рідну землю та зберегти єдність країни, тим, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу, залишаючись вірним присязі.
Підготували та провели захід працівники Врадіївської районної бібліотеки.
В районному заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Василь Кравченко, начальники відділів РДА, волонтери, учасники АТО та читачі бібліотеки.
Працівники бібліотеки розповіли, як українські воїни звільняли наші міста від окупантів, скільки загинуло українських солдат, відстоюючи кожний клаптик рідної землі. 
Перед присутніми виступила голова громадської організації "Солдатські матері Врадіївщини", волонтер Тетяна Боровик, яка розповіла та поділилася своєю історією про допомогу солдатам. Вона наголосила, що з початку війни від врадіївчан в зону АТО нашим воїнам було відправлено 18 гуманітарних допомог. Один з гуманітарних конвоїв вона сама супроводжувала в зону АТО. Надавалась допомога сім'ям учасників АТО продуктами харчування, коштами. Все робилося задля того, щоб воїни знали, що про них не забули, що про них думають, що  за них моляться за їх здоров'я і життя, і щоб знали за кого вони там воюють, за кого ризикують найдорожчим - своїм життям. 
Перед присутніми виступив також перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Василь Кравченко, який наголосив: "Ми всі втомилися від війни - ті, що стоять на передовій, ті, що тримають тил, ті, хто з нетерпінням очікує повернення рідних живими додому. І найбільше наше прагнення - це закінчення війни і відродження України, побудова міцної соборної української держави".
 

Всі новини →