Врадіївська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації Учасникам АТО та членам їх сімей Інформація для вимушених переселенців

Новини

Президент Петро Порошенко повідомив, що об’єднавчий Собор, де буде проголошено про створення автокефальної помісної православної церкви, відбудеться 15 грудня 2018 року в Софійському соборі в Києві. Вселенський Патріарх Варфоломій направив відповідні лист

05/12/2018

 Президент Петро Порошенко закликав місцеву владу вести діалог з громадами щодо процесу утворення автокефальної помісної православної церкви в Україні і не допускати можливих провокацій.

«Ще раз наголошую, автокефальна православна  церква України не буде державною. Влада гарантує конституційне право свободи віросповідання. В тому числі, гарантує і тим, хто захоче залишитися в єдності з російською церквою. І я як Президент і гарант конституційний прав і свобод громадян, також гарантую це»,- підкреслив Глава держави під час виступу на Форумі місцевого самоврядування.

Водночас Глава держави наголосив, що «Московський патріархат не буде диктувати умов, клеймити, хто у нас канонічний, а хто – безблагодатний». 

«Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме. Наголошую, що ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт», - підкреслив Петро Порошенко. 

Президент звернувся до учасників форуму: «Тут багато що залежить не лише від влади, не лише від спецслужб, але і від органів місцевого самоврядування, від вашої здатності роз’яснювати ситуацію і вести якісний діалог в громадах».

«Це дуже важливо. І тому я звертаюся до вас з проханням забезпечити цей процес. Не дати нікому з московської когорти спровокувати. І не допустити жодного насильства», - резюмував він.

Всі новини →