Врадіївська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Врадіївський районний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Миколаївській області
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації Учасникам АТО та членам їх сімей Інформація для вимушених переселенців

Врадіївський районний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Миколаївській області

 Правова консультація  суб’єкту  пробації

26  вересня на базі Врадіївського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області   старшим інспектором Врадіївського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  Олександром Дарнопуком  та начальником  Врадіївського бюро правової допомоги Вознесенський місцевий центр з надання БВПД Оленою Адамчук  проведено профілактичну бесіду із  суб’єктом  пробації . Суб’єкти пробації повинні усвідомлювати свої права на безоплатну правову допомогу, одержувати якісні правові консультації і володіти знаннями щодо їх реалізації на практиці. Безоплатна правова допомога спрямована на те, щоб створити для останніх такі умови, коли кожен, хто потребує правової допомоги, міг отримати відповідно до чинного законодавства необхідні юридичні послуги.


   Суб’єкту  пробації було надано первинну правову допомогу з питань оформлення права власності на будинок.

Проведення такого роду заходів сприяє правовій обізнаності клієнтів пробації, що є дуже важливим у повсякденному житті суспільства. Адже, тільки знаючи свої права та вміючи ними користуватися, людина може себе захистити.

 

 

 

Начальник Врадіївського районного сектору

філії Державної установи "Центр пробації"

в Миколаївській області                                                                          Олена КЛЬОПКА

 Контроль над поведінкою та мисленням.


30 жовтня 2019 року на базі Врадіївського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області психолог ЦССС ДМ Олена Стаїн провела із суб’єктом пробації, який перебуває на обліку, профілактично-інформаційний захід на тему: «Навчись контролювати свої емоції та агресію».

Під час бесіди клієнту пробаціїпсихолог розповіла, що таке емоції, причини виникнення агресії та прояв агресії на оточуючих, які знаходяться поруч.

Емоції – це перша реакція на будь-яку життєву ситуацію. Незважаючи на те, що даний психічний процес є короткотривалим, він має потужний вплив на подальший вчинок людини.

Агресія – це почуття, яке спроможне тримати під контролем далеко не кожна людина.

Підобліковому було надано відповіді на такі питання як: звідки з’являється агресія? як знайти вірний шлях із ситуації, не застосовуючи агресивну поведінку, яка поступово переходить у насильство? Також Олена Стаїн порадила дієві методи, як можна контролювати свій емоційний стан.

Сергій Нестеренко
Старший інспектор Врадіївського РС
ФДУ « Центр пробації»
В Миколаївській області

 Засідання  спостережної комісії

У приміщенні управління соціального захисту населення Врадіївської райдержадміністрації 28 листопада 2019 року відбулось  чергове засідання  спостережної комісії.

            Головне завдання спостережної комісії – це громадський контроль за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб звільнених від відбування покарання.

          На засідання комісії було запрошено гр..Д.,  який засуджений до покарання без позбавлення волі.  При постановці на облік  та проведенні бесіди було з’ясовано, що  гр..Д. потребує  надання допомоги в отриманні  середньої освіти.

            На засіданні  було прийняте рішення про направлення суб’єкта пробації для навчання до Врадіївської ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів, на яке він погодився.

 

 Врадіївський  районний

 сектор філії Державної

 установи  «Центр пробації»

 в Миколаївській області

                     

   

23 грудня Врадіївським районним сектором філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області спільно з Врадіївським районним центром зайнятості організовано та проведено консультування клієнтів пробації з питань офіційного працевлаштування, який провела заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Врадіївської районної філії Миколаївського ОЦЗ Світлана Лозова. Під час зустрічі слухачів ознайомлено з порядком постановки на облік центру зайнятості та порядком отримання допомоги по безробіттю, про можливість перенавчання та перекваліфікації, допомогу при відкритті власної справи та способи долучення до громадських та тимчасових робіт.

Консультування відбулось у формі «питання – відповіді», де учасників цікавили не тільки вакансії, але і умови праці, заробітна плата та характеристика робочих місць, слухачі довідались про особливості законодавства, які регламентують трудову зайнятість та про основні тенденції та стан ринку праці в Врадіївському районі.

                  І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

 

ВРАДІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР

 

філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

Начальник сектору

 

 

Контактні дані:

 

Кльопка Олена Вікторівна, підполковник внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Героїв Врадіївщини, 126, смт. Врадіївка, 56301

тел.: 098-24-53-047

електронна скринька: mk24_probation@gov.ua

Графік роботи:

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

 Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v     забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v     надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v     організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v     пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v     допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v     особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v     особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v     особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v     особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v     звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v     можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v     збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

v     збереження роботи та житла;

v     позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

v     убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

v     справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

v     зниження злочинності;

v     зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

v     позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

v     дотримання міжнародних стандартів.

 ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v     Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v     Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v     Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 Додатково:Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

 Підвищення юридичної грамотності клієнта пробації

27 лютого 2020 року у рамках Меморандуму про співпрацю та задля підвищення правосвідомості клієнтів пробації, начальник Врадіївського бюро правової допомоги Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Адамчук надала юридичну консультацію клієнтам пробації Врадіївського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області щодо порядку оформлення документів на земельну ділянку.

Система безоплатної правової допомоги забезпечує захист прав усіх. Кожен суб’єкт пробації може звернутися до будь-якого центру чи бюро правової допомоги та отримати консультацію. Фактично, сьогодні це спільний пріоритет – інформувати і захищати права кожного клієнта, підвищувати юридичну грамотність, щоб кожен громадянин не порушував закону та не був притягнутий до відповідальності.

Наприкінці консультування були розповсюджені друковані матеріали правового характеру.

 Станом на 31.03.2020 року на обліку Врадіївського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  перебуває 35 осб, які були засуджені без позбавлення волі, звільнені з випробуванням, та притягнуті до адміністративної відповідальності. Із них:

  • 29 осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням,
  • 1 особа, засуджена до позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю,
  • 1 особа, засуджена до кримінального покарання у виді громадських робіт,
  • 3 особи, засуджених до кримінального покарання у виді штрафу,
  • 1 особа, на яких накладено стягнення у виді громадських робіт.

Протягом І кварталу 2020р. по обліку Врадіївського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  пройшло 49 осіб. Із них:

  • 34 особи, звільнені  від відбування покарання з випробуванням,
  • 1 особа, засуджена до позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю,
  • 3 особи, засуджені до кримінального покарання у виді громадських робіт,
  • 3 особи, засуджені до кримінального покарання у виді штрафу,
  • 8 осіб, на яких накладено стягнення у виді громадських робіт.

У рамках реалізації досудової пробації персоналом уповноваженого органу з питань пробації було складено та направлено до суду 6 досудових доповідей.

У рамках проведення соціально-виховної та профілактичної роботи постійно діяв дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги в приміщенні Врадіївського районного сектору, а також згідно Меморандуму про співпрацю до органу пробації регулярно приходили співробітники Врадіївського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Відповідно до плану спільних дій Врадіївського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» та Врадіївського відділу поліції щодо протидії повторної та рецидивної злочинності серед дітей та у рамках первинної профілактичної діяльності персоналом органу пробації та інспектором ювенальної превенції проводилися просвітницькі заходи та лекції з правової обізнаності ліцеїстів.