Врадіївська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Врадіївський районний центр зайнятості » Важлива інформація
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації Учасникам АТО та членам їх сімей Інформація для вимушених переселенців

Важлива інформація

 СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НА ПОРОЗІ РЕФОРМУВАННЯ

   Державна служба зайнятості України перебуває у постійній динаміці змін що відповідає викликам сучасного стану як економіки так і соціального життя країни. Не останню роль відіграє активна інтеграція нашої держави у європейський простір. Головна мета служби зайнятості на період реформування – щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни. Підготовчий етап реформування служби був розпочатий ще на початку 2016 року, коли всі центри зайнятості започаткували перехід на роботу за оновленим регламентом, основне завдання якого – пришвидшення процесу працевлаштування та задоволення потреб клієнтів служби.

   Служба зайнятості – сервісна служба, що працює на людей і яка відкрита до співпраці. Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, Служба освоює нові сучасні технології – відео резюме, відео презентації вакансій та підприємств, он-лайн співбесіди, комунікаціях із безробітними через соціальні мережі тощо.

   Сьогодні клієнт №1 Служби – це роботодавець, яким надається широкий спектр послуг щодо підбору персоналу абсолютно безкоштовно. Фахівцями районного центру зайнятості постійно проводяться ярмарки та міні-ярмарки вакансій для роботодавців району з метою оперативного заповнення вакансії роботодавцям.  Постійно здійснюється підбір персоналу шляхом оперативного аналізу ринку праці, здійснюється широка інформаційно-роз’яснювальна робота на семінарах та при відвідуванні підприємств, установ та організацій з розкриттям ефективності переваг співпраці із службою зайнятості, зокрема і щодо стимулювання створення нових робочих місць шляхом компенсації витрат на єдиний внесок за працевлаштування безробітних за направленням районного центру зайнятості.

   Службою  зайнятості особлива увага надається окремим категоріям громадян, які потребують додаткових гарантій у працевлаштуванні, в тому числі й демобілізованим учасникам АТО.

   В рамках реформи служба зайнятості планує здійснити  серйозну реорганізацію структури. Планується зменшення (майже на 40%) адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості. Ці функції будуть передані до обласних центрів зайнятості, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання таких послуг. Також для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб. Замість них будуть створені філії. За набуття чинності відповідними законодавчими актами, процес впровадження позитивних змін у роботі служби зайнятості буде йти набагато швидше.

   Службою зайнятості покращується робота своїх сервісів та здійснюється перехід на абсолютно нові принципи роботи. Це стосується як обслуговування клієнтів так і внутрішньої організації праці. Зокрема, всі закупівлі в районному центрі зайнятості (як товарів так і послуг) відбуваються відкрито – через систему «Прозоро», що дає змогу економити кошти Фонду та ефективно їх використовувати.

   На шляху до реформування служба зайнятості України і надалі розраховує на співпрацю із соціальними партнерами в ім’я добробуту людей та процвітання нашої держави.

Відповідальність за порушення законодавства з питань праці та зайнятості населення

З метою посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій за порушення законодавства про працю Кабінетом Міністрів України 03.02.2016 року прийнято постанову №55 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509», яка набрала чинності 10.02.2016 року. Постановою № 509 затверджено Порядок накладання штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення.

Статтею 53 Закону України «Про зайнятість населення» № 5067-VI  від 05.07.2016 року передбачена відповідальність за наступні порушення законодавства про зайнятість населення:

-                      невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування соціально-незахищеної категорії  громадян, у разі відмови у працевлаштуванні таких громадян – стягується штраф за кожну відмову у двохкратному розмірі заробітної плати, встановленої  на момент виявлення правопорушення;

-                      провадження суб'єктом господарювання діяльності з надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном без отримання відповідної ліцензії або наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця без отримання відповідного дозволу стягується штраф у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

-                      неподання або порушення порядку подання суб'єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні, відповідно до цього Закону відомостей про працевлаштованих ним осіб стягується штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

-                      застосування роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця:

на умовах трудового або іншого договору без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства, стягується штраф за кожну особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

на інших умовах, ніж ті, що передбачені зазначеним дозволом, або іншим роботодавцем, стягується штраф за кожну особу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

-                      неподання або порушення роботодавцем установленого порядку подання даних прозаплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праціза два місяці до вивільнення,  стягується штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

-                      порушення суб'єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, вимог цього Закону та Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" стягується штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Також постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року  № 509 «Про затвердження  Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення» визначено механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, передбачених ч.2 ст. 265 Кодексу законів про працю України. У разі фактичного допуску працівників до роботи без оформлення трудового договору, контракту, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків на підприємство та фізичних осіб-підприємців накладається адміністративний штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення правопорушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно правопорушення. Штрафи накладаються Головою Держпраці, його заступниками, начальниками управлінь і відділів Держпраці та їх заступниками, начальниками територіальних органів Держпраці та їх заступниками. Підставою для накладення штрафів є рішення суду або акт про виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення, складеного посадовою особою Держпраці чи її територіального органу. Штраф підлягає сплаті у місячний термін з моменту винесення постанови про його накладення. Не сплачені у добровільному порядку штрафи стягуються територіальними органами Держпраці та регіональними центрами зайнятості.

Законодавством України передбачена кримінальна відповідальність за порушення роботодавцем законодавства про працю. Так, відповідно до ст.172 Кримінального кодексу України за грубе порушення  законодавства про працю передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірі від двох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади на строк до п’яти років, або виправні роботи на строк до двох років. Ст. 175 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат та встановлює відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від п’ятисот до півтори тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до 5-ти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років. Притягнення до кримінальної відповідальності належить до компетенції правоохоронних органів.

Шановні кримчани, мешканці східних областей України!

Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню!

 У центрах зайнятості Вам допоможуть:

- знайти роботу – тимчасову або постійну;

- взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

- пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;

- отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.

Усі вакансії – у вільному доступі.

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Усі послуги – безкоштовні.

Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете отримати:

- інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;

- консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;

- рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.

Для внесення даних до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості як шукача роботи та підбору підходящої роботи, Вам необхідно подати до центру зайнятості:

- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;

- облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю Вам крім вищезазначених документів слід подати:

- трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);

- диплом або інші документи про освіту;

- військовий квиток (у разі необхідності).

Якщо Ви вже зареєструвалися в центрах зайнятості Донецької або Луганської області, Ви маєте право продовжувати отримувати соціальні послуги та допомогу по безробіттю у будь-якому іншому центрі зайнятості за місцем Вашого перебування.

Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України.

Отримати таке посвідчення та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України, або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям зАР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей за адресами:

Київ:бул. Тараса Шевченка, 27 (м. Університет);

Вінниця: вул. 50 річчя Перемоги, 20-а, тел. (0432) 60-19-08;

Житомир: вул. І. Огієнка, 1/34, тел. (0412) 48-25-65;

Івано-Франківськ: вул. Гнатюка, 29, тел.(0342) 50-40-03;

Луцьк: пр. Грушевського,4-в, тел. (0332) 77-05-42;

Львів: вул. Б.Хмельницького, 212, тел. (032) 245-54-40;

Миколаїв: вул. Декабристів 5-а, тел.(0512) 49-81-18

Рівне: вул. 16-го Липня, 6-а, тел. (0362) 26-77-84;

Суми: Покровська площа, 11, тел.(0542) 77-23-95;

Тернопіль: вул. Руська, 17, тел. (0352) 52-33-15;

Херсон: вул. Перекопська, 157, тел. (0552) 34-31-34;

Хмельницький: вул. Прибузька, 30-а, тел. (0382) 61-63-31;

Черкаси: бул. Т.Шевченка, 132, тел.(0472) 33-11-68;

Чернівці: вул. Руська, 31-а, тел.(0372) 51-84-16.

У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.

У разі відсутності трудової книжки.

Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

- необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;

- якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, необхідно звернутися до суду для одностороннього припинення трудових відносин.

Спеціалісти центру зайнятості допоможуть Вам скласти позовну заяву до суду для оформлення одностороннього припинення трудових відносин.

Особи, які переселилися з АР Крим та зони проведення АТО, і зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, тощо, отримують статус безробітного за спрощеною процедурою. При цьому допомога по безробіттю до отримання вищезазначених документів та відомостей про страховий стаж призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством України на випадок безробіття.

Особи, які переселилися з тимчасово окупованої території АР Крим та звільнилися з роботи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, реєструються як безробітні на підставі наявних документів. Допомога по безробіттю виплачуватиметься у мінімальному розмірі (554 грн.) до отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж.

Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

- паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;

- облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);

- трудова книжка;

- диплом або інші документи про освіту.

Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.

За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.

Додаткова інформація:

Для працевлаштування працівників закладів охорони здоров'я, які переміщуються із зони АТО, у випадку відсутності окремих документів, необхідних для працевлаштування, може бути використана інформація Автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників, яка функціонує у сфері охорони здоров'я (лист Міністерства охорони здоров’я України від 20.08.2014 р. №11-02-09/10-65/24419 та спільний лист Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 30.09.2014 р.№11143/0/4/026, №11.02-13/23/28325).

Для отримання зазначеної інформації Вам необхідно звернутися з відповідною заявою до державного підприємства «Укрмедреєстр» за адресою: Київ, вул.Грушевського,7 та пред'явити документ, що засвідчує особу. Телефон для довідок: (044) 227-41-75.

Для працевлаштування вчителів загальноосвітніх шкіл та вихователів дошкільних навчальних закладів спільним листом Мінсоцполітики України та Міністерства освіти та науки України від 15.08.2014 р. №9209/0/14-14/21, №1/12-5698 передбачено, що місцеві органи управління освітою здійснюють безперешкодний прийом на роботу вчителів загальноосвітніх шкіл та вихователів дошкільних навчальних закладів на підставі:

- індивідуальних відомостей про застраховану особу, отриманих особисто в органах Пенсійного фонду України;

- документів, що підтверджують фактичне місце проживання особи;

- документів, що підтверджують проходження особою медичного обстеження.

 

Для працевлаштування викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), які звертаються в пошуках роботи і не мають можливості надати відповідні документи для оформлення трудових відносин, Міністерством культури України надані рекомендації аналогічні спільному листу МінсоцполітикиУкраїни та Міністерства освіти та науки України від 15.08.2014 р. №9209/0/14-14/21, №1/12-5698 (лист Міністерства культури України від 15.09.2014р. №238/7-4/43-14).

Державна служба зайнятості готова допомогти Вам!

За потреби скористайтеся послугами:

БЕЗКОШТОВНОЇ інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості:0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»:

730 (з мобільного телефону).

Інтернет-порталами державної служби зайнятості:

www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua та Миколаївської обласної служби зайнятості www.dcz.gov.ua/mik/control

  Соціальний Бізнес-інкубатор "Друге дихання"
Формат: DOC | Добавлен: 14/12/2016 15:04:40 150Kb Скачать скачать

Нова послуга служби зайнятості.

  Електронна черга реєстраії безробітних.
Формат: DOC | Добавлен: 26/01/2017 13:42:36
418Kb Скачать скачать

Служба зайнятості крокує в ногу з часом

     Державна служба зайнятості стоїть на порозі змін і перевтілень, змінюється не лише її структура, а й підходи до обслуговування шукачів роботи, безробітних і роботодавців.

     Виклики сучасності потребують від служби зайнятості постійних кроків вперед та розширення сфери впровадження сучасних іноваційних технологій. Врадіїївський районний центр зайнятості не є винятком. Долучаючись до нових іноваційних технологій надання послуг, центр зайнятості пропонує своїм клієнтам такі види послуг, як складання відео-резюме, надання відео-вакансії, проведення on-line співбесід як з роботодавцем так і з спеціалістами служби зайнятості. В центрі зайнятості працює інформаційний on-line центр, де за допомогою фахівців центру зайнятості за лічені хвилини можна скласти резюме та безкоштовно розмістити його в мережі Інтернет,  тут ми можемо також допомогти нашим клієнтам скористатися засобами онлайн зв'язку. Роботодавцям нам теж є що запропонувати: в нашому “онлайн-центрі” ми готові допомогти записати та розмістити відео-вакансії, надати змогу поспілкуватися з шукачами роботи за допомогою засобів он-лайн зв'язку. Готові відеорезюме розміщаються на:

 

·                     створеному обласною службою зайнятості каналі відеохостінгу 

Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UCWOmanGk6x8MForRO0trkbA

 

·                     веб-порталі МОЦЗ 

http://www.dcz.gov.ua/mik/control/uk/index;

 

·                     офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook,

 

·                     а також можуть надаватися клієнтам служби зайнятсоті на електронних носіях або по електронній пошті.

     

     Роботодавці, які вже користуються новими онлайн-послугами служби зайнятості та з їх допомогою вирішують питання підбору кадрів, вже оцінили їх раціональність та ефективність. А тим, хто ще не долучився до нових форм співпраці із службою зайнятості, пропонуємо звернутися до Врадіївського районного центру зайнятості за адресою: смт. Врадіївка, вул. Героїв Врадіївщини, 137-А і отримати більш детальну інформацію. Також ви можете отримати інформацію на нашій сторінці в Fasebook.

     В зв’язку з початком роботи нового веб-ресурсу координації міжнародної допомоги в Україні www.openaid.gov.ua, служба зайнятості сьогодні активно долучається до реалізації та презентує громадськості проекти міжнародної допомоги (конкурси, гранти).

 

  QR-коди
Формат: DOC | Добавлен: 14/09/2017 11:24:08
62Kb Скачать скачать
  Співбесіда з роботодавцем
Формат: DOC | Добавлен: 17/10/2017 14:02:29
39Kb Скачать скачать

Правління Фонду прийняло рішення про підвищення мінімального розміру допомоги по безробіттю для застрахованих осіб

 

15 грудня 2017 року відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, під час якого було прийнято рішення про підвищення мінімальної допомоги по безробіттю для застрахованих осіб з 1 січня 2018 року до 1440 грн. Наразі мінімальна допомога по безробіттю для застрахованих осіб складає 1280 грн, а для незастрахованих осіб 544 грн. 

Окрім цього, правління Фонду схвалило Концепцію розвитку Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України до 2020 року. Серед схвалених рішень також – бюджет та кошторис видатків Фонду на 2018 рік та План заходів зі скорочення та підвищення ефективності використання енергоносіїв об’єктами нерухомого майна державної служби зайнятості.

Правління Фонду затвердило розподіл видатків Фонду за статтями бюджету Фонду на 2018 рік та План роботи правління Фонду на 2018 рік.

Розглянуто інформації: про стан реформування та перспективи розвитку державної служби зайнятості; про практичне впровадження результатів проекту ПРООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» за напрямом «Залучення на ринок праці найуразливіших груп населення та жінок» (в частині запровадження профілювання безробітних).