Врадіївська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Служба у справах дітей
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації Учасникам АТО та членам їх сімей Інформація для вимушених переселенців

Служба у справах дітей

 

11 жовтня 2018 року в Захарівській ЗОШ І-ІІІ ст. службою у справах дітей Врадіївської райдержадміністрації спільно з представниками ювенальної превенції та центру  соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді було проведено лекцію  на тему «Що таке булінг. Та як з ним боротися!».

Будь-який школяр несподівано для себе може опинитись у ситуації, коли його ображають, висміюють або бойкотують. Або ж навпаки, може сам приєднатися до тих, хто знущається над іншою дитиною.Дуже важливо розрізняти булінг та звичайну сварку між дітьми.

Булінг — це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Дитину систематично дражнять образливим для неї чином, навмисно не приймають у колектив, залякують, шантажують або навіть б'ють

Для батьків!!!

Ознаки того, що дитину цькують у школі:

Відмова іти до школи з різних причин — «не хочу, не цікаво, не бачу сенсу…» Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання. Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.  Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.

Причини булінгу

Як правило, це ЗАНИЖЕНА САМООЦІНКА. Навіть якщо дитина виявляє це через надмірну відкритість, зверхність. Дуже часто жертвами булінгу стають діти, з якими вдома поводяться як з жертвою. Тож, якщо дитина звикла маніпулювати своїм становищем жертви, то вона відтворюватиме навколо себе таку ж атмосферу і в школі. Як результат — дитина не може себе відстояти за наявності сильного лідера. Дитина агресор, в свою чергу, якій чхати на почуття інших, яка шукає слабшого, використовує його як грушу для биття, вирівнюючи свій психологічний стан.

Що робити батькам

 Не бігти одразу до школи. Спершу дізнатися, у дитини, що вона думає про цю ситуацію і підтримати. Якщо вона не зможе впоратися, тоді йти до школи.  Коли щось радите — запитуйте, чи зможе дитина так учинити. Якщо відповідь буде — мені незручно, соромно, я так не зможу — шукайте інші варіанти. Головне не присоромлювати — «чому ти не можеш дати відпір?!!» . Стежте за собою, завдання батьків — допомогти.

А ЯКЩО ЙДЕТЬСЯ ПРО ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО, ТО ДИРЕКТОР МАЄ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗАЛУЧАТИ СОЦІАЛЬНІ СЛУЖБИ ТА ПОЛІЦІЮ. У таких випадках адміністрація школи повинна не перейматися іміджем школи, а дбати про інтереси дитини, здоров’я якої має бути першочерговими у пріоритеті школи.

 

Провідний спеціаліст сектору захисту прав,

 свобод та законних інтересів неповнолітніх

Врадіївської служби у справах дітей

Т. КОЗИРЄВА