Врадіївська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Служба у справах дітей
Українська | Русский | English
Головна Новини Доступ до публічної інформації Учасникам АТО та членам їх сімей Інформація для вимушених переселенців

Служба у справах дітей

 

11 жовтня 2018 року в Захарівській ЗОШ І-ІІІ ст. службою у справах дітей Врадіївської райдержадміністрації спільно з представниками ювенальної превенції та центру  соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді було проведено лекцію  на тему «Що таке булінг. Та як з ним боротися!».

Будь-який школяр несподівано для себе може опинитись у ситуації, коли його ображають, висміюють або бойкотують. Або ж навпаки, може сам приєднатися до тих, хто знущається над іншою дитиною.Дуже важливо розрізняти булінг та звичайну сварку між дітьми.

Булінг — це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Дитину систематично дражнять образливим для неї чином, навмисно не приймають у колектив, залякують, шантажують або навіть б'ють

Для батьків!!!

Ознаки того, що дитину цькують у школі:

Відмова іти до школи з різних причин — «не хочу, не цікаво, не бачу сенсу…» Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання. Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.  Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.

Причини булінгу

Як правило, це ЗАНИЖЕНА САМООЦІНКА. Навіть якщо дитина виявляє це через надмірну відкритість, зверхність. Дуже часто жертвами булінгу стають діти, з якими вдома поводяться як з жертвою. Тож, якщо дитина звикла маніпулювати своїм становищем жертви, то вона відтворюватиме навколо себе таку ж атмосферу і в школі. Як результат — дитина не може себе відстояти за наявності сильного лідера. Дитина агресор, в свою чергу, якій чхати на почуття інших, яка шукає слабшого, використовує його як грушу для биття, вирівнюючи свій психологічний стан.

Що робити батькам

 Не бігти одразу до школи. Спершу дізнатися, у дитини, що вона думає про цю ситуацію і підтримати. Якщо вона не зможе впоратися, тоді йти до школи.  Коли щось радите — запитуйте, чи зможе дитина так учинити. Якщо відповідь буде — мені незручно, соромно, я так не зможу — шукайте інші варіанти. Головне не присоромлювати — «чому ти не можеш дати відпір?!!» . Стежте за собою, завдання батьків — допомогти.

А ЯКЩО ЙДЕТЬСЯ ПРО ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО, ТО ДИРЕКТОР МАЄ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗАЛУЧАТИ СОЦІАЛЬНІ СЛУЖБИ ТА ПОЛІЦІЮ. У таких випадках адміністрація школи повинна не перейматися іміджем школи, а дбати про інтереси дитини, здоров’я якої має бути першочерговими у пріоритеті школи.

 

Провідний спеціаліст сектору захисту прав,

 свобод та законних інтересів неповнолітніх

Врадіївської служби у справах дітей

Т. КОЗИРЄВА

 

             

 "Всеукраїнський профілактичний захід «Урок"                   

Уже традиційно на початку кожного навчального року проводиться Всеукраїнський профілактичний захід „Урок” з метою виявлення дітей, які не приступили до занять у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації.У вересні – жовтні 2018 року рейд «Урок»  відбувся і в нашій місцевості. З  метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, виявлення дітей, які не приступили до занять 1 вересня, а також виявлення дітей, які потребують особливої уваги, захист прав дітей, профілактичні бесіди з учнями, які без поважних причин пропускають заняття, служба у справах дітей Врадіївської райдержадміністрації спільно з представниками ювенальної превенції Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області,  фахівцями центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  та представником з відділу освіти райдержадміністрації провели клопітку роботу на протязі вересня-жовтня . Було проведено 25 обстежень умов в яких виховуються та утримуються  діти, проведено профілактичні бесіди як з неповнолітніми так і з батьками.  Перевірено місця масового скупчення молоді , магазини, інтернет-клуби та розважальні заклади, під час яких не було виявлено неповнолітніх, що прогулюють навчальний процес. Завдяки співпраці дирекцій шкіл району були проведені виступи в навчальних закладах. В Врадіївській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 було проведено урок « Права та обов`язки дітей» на якому були присутні учні 5, 6, 7 класів. Під час уроку  спеціалісти служби у справах дітей наголосили на обов’язках, яких повинні дотримуватися діти та учні. У Захарівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено лекцію на тему «Булінг». Учнів було детально ознайомлено що таке булінг та які його наслідки. Велику увагу спеціалісти приділяли  інформації  про відповідальність, яка наступає у разі не виконання своїх обов’язків учнями: пропуски уроків без поважних причин, жорстокого поводження, паління та вживання спиртних та слабоалкогольних напоїв, крадіжки, перебування в нічний час поза межами дому без супроводу дорослих. Служба у справах дітей і надалі буде слідкувати та по можливості контролювати охопленість навчанням всіх дітей шкільного віку  нашого району.

Вик. Провідний спеціаліст сектору захисту прав,

свобод та законних інтересів неповнолітніх

служби у справах дітей райдержадміністрації                                                Т. КОЗИРЄВА

  Як допомогти дітям Врадіївщини, які знаходяться в складних

життєвих обставинах.

Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та, поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас – цю практику давно впровадили у багатьох країнах Європи та в США. З  2017 року в Україні прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення патронату над дитиною».

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

 Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини не може тимчасово проживати разом батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

До сім’ї патронатного вихователя влаштовують дітей, які потрапили у складні життєві обставини, а саме: новонароджені діти залишені в пологовому будинку, або іншому закладі охорони здоров’я; підкинуті, знайдені, безпритульні діти; діти з сімей, у яких існує загроза їхньої життєдіяльності; діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО; та інші несприятливі обставини.

У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці. Практика показує, що в окремих випадках є потреба в продовженні термінів, але такі дії виключно за рішенням органу опіки та піклування після перегляду справи дитини та її батьків, при цьому мають бути враховані психологічні особливості розвитку дитини та її думка, якщо вона досягла відповідного віку.

Кандидат у патронатні вихователі подає до центру соціальних служб дляч сім’ї, дітей та молоді такі документи:

1) заяву;

2) копію паспорта громадянина України;

3) копію трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним

5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Для організації правильного патронатного виховання проводиться відповідне спеціальне навчання, яке також є обов’язковим.

Можна зауважити, що за надання послуги патронатний вихователь отримує:

- грошове забезпечення: у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя – 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

-   у разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, малолітньої чи неповнолітньої вагітної, ВІЛ-інфікованої дитини та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50 %;

-  соціальну допомогу на утримання та виховання кожної дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;

- сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшли курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклав договір про надання послуг патронату з органом опіки та піклування.

Організувати патронатне виховання у Врадіївському районі допоможе центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. За детальнішою інформацією можна звернутися за адресою: Героїв Врадіївщини,118  або за телефоном 9-65-09 ( директор Дулдієр Ольга Вікторівна).