Vradiivka council administration. Nikolaev region, Ukraine. » News
Homepage News Publicity Учасникам АТО та членам їх сімей Інформація для вимушених переселенців

News

Врадіївчани відзначили День захисника України

15/10/2019

 14 жовтня має довготривалу  історію: це день козацтва, Української повстанської армії, а з 14 жовтня 2014 року – офіційне державне свято – День захисника України! Уже 6 років поспіль Україна відзначає головне свято для українських вояків і воячок не за календарем сусідньої держави, а за українським – 14 жовтня, на свято Покрови. За Указом Президента від 2014 року 14 жовтня було встановлено Днем захисника України.  Таким чином українці засвідчують політичну спадковість сучасної Української держави від Русі, козацтва, визвольного руху, та відмежовуються від радянського тоталітаризму.

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

            Врадіївський район не залишився осторонь від святкування та вшанування наших українських вояків. На виконання розпорядження першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації  Василя Кравченка від 09.102019 року №160 «Про відзначення у Врадіївському районі 2019 року Дня захисника України»  11 жовтня у районному будинку культури за участю керівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування було проведено урочисті збори,  святковий концерт та  покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам у Парку слави.  Протягом всієї неділі у закладах культури та освіти проводилися тематичні виставки та просвітницькі заходи, які були спрямовані на виховання патріотизму. Збереження та розвиток національних військових традицій які висвітлюють героїчне минуле українського народу та сьогодення Збройних Сил України.

Окрім цих районних заходів, за підтримки першого заступника голови райдержадміністрації Кравченко Василя Вікторовича та начальника управління сільського господарства Бурлаки Сергія Володимировича, Врадіївський район 14 жовтня прийняв участь в обласному святі козацької творчості «На Покрова» та ярмарку народних майстрів «Миколаївщина традиційна» на якому представили національну кухню та смачні дари щедрої осені. Честь представити район мали заступник голови Врадіївської районної ради Цибульський Валерян та завідувач сектору культури, молоді, спорту та туризму Мокряк Олена.

  Під час обласного свята, миколаївців радували українськими піснями директор районного будинку культури Дусак Валентина та фольклорний колектив с.Сирове Врадіївського району «Надвечір’я» на чолі з керівником Юрієм Боляком, творчість  яких оцінили та визнали начальник управління культури, національностей та релігій Димитров М.Ф. та директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Баштова Н.А.

Незабутнім для миколаївців залишився запашний коровай та копчене порося, надані ПП «Коломійчук», які стали відомі вже за межами нашого району. 

Грамотами управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації за високу майстерність та участь у ярмарці народних майстрів Миколаївщини були відзначені наші врадіївчани Микола Нагурний та Олена Ткаченко, які представили свою продукцію.

Не можна не згадати про активну участь та організаційну допомогу в участі свята таких врадіївчан як: керівника розмовного жанру районного будинку культури Лебедеву Тетяну, яка гостинно зустрічала горожан та пригощала Врадіївськими смаколиками, художнього керівника Назарова Руслана  та селищного депутата Москаленко Ірину, які порадували гарним оформленням виставки, співом та підняттям настрою .

Тож ще раз вітаємо наших дорогих чоловіків та жінок, які  захищають нашу країну з Днем захисника України – зі святом, яке увібрало у себе доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі. Схиляється весь Врадіївський край перед Вашою мужністю. 

Всі новини →